TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

ERZURUM

2. İCRA DAİRESİ

2020/288 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Erzurum İli, Palandöken İlçesi, 4433 Ada, 4 Parsel, Osmangazi Mahallesi, c blok 5.kat 16 nolu bağımsız bölümde kayıtlı taşınmaz. Taşınmazın brüt alanı 175 m² net kullanım alanı ise 145 m²dir. 10-15 yıllık bir yapı olup, III.Sınıf B grubu yapılar statüsündedir.3 oda 1 salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyo,wc ve iki adet balkonu vardır.Taşınmazın imar durumu incelendiğinde 8 kat altı bodrum işyeri ve konut yapımına müsaittir.Çevre düzenlemesinin tamamlandığı görülmüş olup, dış cephe cam seramik ve çatısının oluklu galvanizli saç olduğu, binanın kaloriferli ve kombili olduğu, asansörü olduğu tespit edilmiştir.Belediyenin her türlü alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Duvarları sıvalı boyalı tavanı plastik boyalı kartonpiyer yapılı oda , koridor ve salon döşemesinin laminant parke olarak yapıldığı, diğer ıslak hacimlerinin seramik olarak yapıldığı tespit edilmiştir.Dairenin vestiyer ve mutfak dolabı mevcut olup, doğalgaz tesisatının kombi sistem kalorifer peteklerinin panel radyotör olduğu, bina girişinde merdivenlerin mermer olduğu görülmüştür.

Adresi : Alp Sokak Gülhan Evler C Blok 5.Kat 16 Nolu Bağımsız Bölüm

Kıymeti : 239.064,28 TL KDV Oranı : %1

1. Satış Günü : 08/09/2020 günü 14:10 - 14:15 arası

2. Satış Günü : 08/10/2020 günü 14:10 - 14:15 arası

Satış Yeri : Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Daire Bşk. Konferans Salonu - Kazım Yurdalan Mahallesi Erzurum-Ağrı Yolu No:41(İTFAİYE DAİRE BAŞKANLIĞI) PALANDÖKEN / ERZURUM

 

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/288 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/07/2020

Sebiha ERBEK      

İcra Müdür Yardımcısı

140774